Repliki nasze Drukuj
SAR Taktik II firmy Classic Army - nockeer

Jest to replika karabinu G3SG/1 wytwarzanego na licencji HK przez firmę Schwaben Arms. W naszym teamie karabin ten posiada nockeer, który w przyszłości planuje zrobić z niego karabin wyborowy, ale póki co służy jako zwykła broń szturmowa. Jest do bardzo realistycznie wykonana replika. Posiada metalowe body (wprawdzie nie tłoczona blacha, jak w oryginale, tylko zwykły ZnAl) oraz wykonaną z ABSu kolbę i frontgrip. Fabryczna moc tego karabinu to 315 fpsów - w sumie niewiele, ale na początek wystarcza. Użycie baterii 9,6V pozwoliło na uzyskanie całkiem niezłej szybkostrzelności. Replika jest dosyć długa - całe 114 cm, co eliminuje ją z zastosowań CQB. Mimo swojej wagi jest bardzo wygodna w trzymaniu i celowaniu - aczkolwiek używanie gogli powoduje, że nie da się używać celownika przerzutowego. Druga wada 'sarenki' to jej dwójnóg, który nie posiada żadnej płaszczyzny obrotu - więc po jego rozłożeniu i usadowieniu na stabilnej płaszczyźnie nie ma możliwości szybkiego wycelowania w inną stronę.

Obecnie replika ma moc około 380 fpsów za sprawą kilku dołożonych części - sprężyny M120, silnika ICS 3000, wzmocnionego tłoka Systemy oraz uszczelnionej dyszy. Obecnie w planach jest zakup kompletu zębatek helikalnych.

AKM CM 036 - mezo

Jest to replika powszechnie znanego i powszechnie lubianego (aczkolwiek nockeer zawsze był inny i AK nie cierpi) karabinu serii AK. Replika ta zbudowana jest z części metalowych oraz ABSu, z którego wykonano kolbę, uchwyt przedni, rękojeść oraz magazynek. Karabin ten posiada mezo i jak go kupił tak używa, co na chińczyka jest ewenementem. Trzeba przyznać jednak, że ten konkretny model cieszy się w środowisku dobrą opinią ze względu na swoją niezawodność i parametry. Nockeer, który używał takiego kałasza podczas jednej strzelanki powiedział, że nawet się dobrze z niej celuje i strzela.

Replika jest niemodyfikowana. Mezo wymienił jedynie plastikowy mag na 2 metalowe low capy - poza tym w replice tej nie bylo nic robione czy modyfikowane. Ma ona juz ponad rok i jak dotąd działała bez zarzutu (jeden raz nie chciała strzelać z semi). Ostatnimi czasy w replice zaczeło coś stukać i najpewniej nie pochodzi ona już zbyt długo. W planach jest wymiana kolby i uchwytów na dobrej jakości drewno i zawiśnięcie na ścianie.

 

LogowanieKto jest na stronie

Witrynę przegląda 4 gości 

Valid XHTML and CSS.